Farewell.

25. září 2010 v 8:19 | Gia |  Labyrint
11
Vydržela jsem vzdorovat docela dlouho. Vlastně až do dnešního dne - 7:00 ráno. Nikdy jsem nepatřila mezi tu zvláštní skupinu fanoušků Tokio Hotel, kteří se hroutí při každé pro ně ne zrovna pozitivní zprávě. Vždycky jsem se to snažila vstřebat svým způsobem, pochopit důvod toho proč se to stalo a většinou se to i povedlo a já měla klid.
A teď je to tedy úplně oficiální a dvojčata opouštějí Německo. Pořád si stojím za svým původním názorem, že jde z jejich strany o další logický krok. Zkrátka si chtějí odpočinout od toho všeho humbuku, kterého kolem nich v poslední době bylo opravdu dost. Ochránit zbytky svého soukromí nebo spíš - konečně si nějaký soukromý život vytvořit, najít si lásku a žít alespoň trošku normálně. Až do tohoto bodu s nimi naprosto souhlasím a vlastně si ani nic jiného nepřeju.
Jenže.
Včera se na www.tokio-hotel-de.blog.cz objevil článek a v něm názor na to, že kluci do Ameriky utíkají pro svůj neúspěch v Evropě a obrací se tak na další potencionální trh. I když to neumím doopravdy se v tého chvíli modlím, aby tohle nebyl důvod toho proč se do L.A. stěhují. V žádném případě nejsem člověk, který by chtěl jejich hudbě nějak křivdit - naopak, když vidím ten ohromný skok, který dokázali od turné v roce 2007 dmu se pýchou a jsem na ně opravdu hrdá. Ale na druhou stranu je nebudu a ani nechci přeceňovat. Nemyslím si, že hudba Tokio Hotel je hudba, která by mohla být v Americe dlouhodobě úspěsná (navíc s jejich anglickými texty). Amerika je specifická právě tím, že se tam poslouchá jiná hudba než v Evropě a když tam neuspěli takové hvězdy jako Depeche Mode nebo Robbie Williams nemám důvod věřit, že u Tokio Hotel to bude jiné.
Jistě, mají tam určitě dost skalních fanoušků, ale pořád to není dost - dost v americkém měřítku. Můj názor je ten, že za tu dobu, co se budou chtít už podruhé snažit uspět v Americe ztratí stejně tak jako poprvé určitou část fanoušků z Evropy, kterým prostě dojde trpělivost. Z mého pohledu je pro ně mnohem slibnější asijský trh, a to je cesta, kterou by (podle mě) měli jít. No a co potom? Vrátit se kajícně zpět začít znovu a jinak? S novým jménem? V případě Tokio Hotel nejspíš utopie, pro mě je to alespoň nepředstavitelné. Navíc i kdyby se přejměnovali na "Hard rock cafe" pro antifanoušky to budou už napořád Tokio Hotel stejně jako pro nás fanoušky.
Padly názory i na to, že pokud bude kapela rozdělena na dvě poloviny, mohlo by jít o začátek jejího konce. A s tímhle souhlasím. Je mnoho kapel, které takto vyřešili ponorkovou nemoc a "lezení si vzájemně na nervy" a scházejí se jen, když je potřeba nahrát desku. Někdo si řekne, vlastně proč ne? Jinde to přece funguje skvěle. Ale já si myslím, že by Tokio Hotel definitivně ztratili svou identitu jako kapela. Neumím si to dost dobře představit. Pokud bych je měla charakterizovat jediným slovem, bylo by to pouto. Vždycky přece byli spolu. A ačkoliv má dost velké množství "fanoušků" (uvozovky jsou správné, pro mě to fanouškové nejsou) Géčka naprosto v zádeli já to tedy nejsem a nikdy nebudu. Jakkoliv silnými tahouny se mohou dvojčata v kapele zdát bez těch dvou by nebyli ničím. Zkrátka se naprosto perfektně doplňují.
Nevím, co se může v Americe stát. Třeba dvojčata ucítí příležitost a rozhodnout se jít úplně jiným  - novým směrem (píšu to jako možnost a zároveň věřím tomu, že je to hloupost, ale člověk nikdy neví).
Můj dnešní článek je nejspíš úplně o ničem, ale tohle všechno mám teď v hlavě a nejde mi na to přestat myslet. Čím víc se snažím od těhle věcí distancovat a stát objektivně stranou, o to intenzivněji mě později dostihnout. Ať už to dopadne jakkoliv a já samozřejmě doufám v tu nejlepší variantu - totiž, že jde jen o jakýsi pracovní výlet a kluci se brzy vrátí zpět za zbytkem kapely - přeji ji jim jediné. Šťastnou cestu, ať už to bude kamkoliv ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sajü Sajü | Web | 25. září 2010 v 14:43 | Reagovat

Já si bohužel myslím, že ani v LA nebudou mít takový klid, jako tady v Evropě. Stačilo, aby byl sám Bill v Americe a ty netový bulváry americký psali okamžitě že Bill byl tam a tam. Přijde mi to jako trapnost. Omlouvám se, ale opravdu jo. Nemá pro mě tohle žádnou logiku, ani smysl. O co jim vlastně jde? Už takhle pobouřili proti sobě tolik fanynek tím, co dělají, jak to dělají, jak se propagují. Změnili se, ať se to líbí, komu chce. Peníze z nich udělali jiný lidi a sláva očividně taky a dost. Kde jsou všechny ty řečičky, který Bill prohlašoval? Omýlám to pořád dokola, ale ty věty já si dobře pamatuju. Kde jsou ta slova, kdy říkal, že Německo by neopustili? Že Německo milují? Já se nad nimi už jen směju, protože pro mě začínají jejich slova ztrácet význam. Věříš mi, že jsem naprosto bez chuti poslouchat jejich CD? A že já ho poslouchala každý den??? Nemám náladu lézt ani na tokio-hotel-de.blog.cz, ptž bych byla akorát tak znechucená tím, co novýho se dozvím. Snad to, že evropské tour se ruší a že reebook kampaň byla jenom proto, aby udělali reklamu? Nebo že se stěhují do Ameriky už zítra? Mrzí mě tohle, co se děje a vážně nemám chuť na to ani myslet. Bez Géček by byli Tom s Billem úplný hovna. Nebyli by NIC a vážně mi přijde směšný a divný, že kvůli desce by se rozdělili na dvě půlky a k tomu od sebe byli vzdáleni přes půl země.
Myslím, že každým dnem ztrácejí fanynky víc a víc a nedivila bych se, kdyby v téhle zapadlé zemičce zůstalo minimum fanynek... tak, jako v Německu o ně upadá zájem, tak upadá i tady a všude jinde. Vždyť si vezmi, Francie je už ani nepotřebuje. Už tam ani nejezdí a proč? Protože fanynky nejsou trpělivý a nechtějí čekat na to, až se ukáží nový zprávy atd... Mluvím asi z cesty, ale krásně jsem si tu vyjádřila svůj názor... ^^
Tak tedy, ať mají štěstí... a jak řekla moje mamka - Třeba se rozpadají... :-$ Mě by to už asi ani nepřekvapilo. Leider...

2 Gia Gia | Web | 25. září 2010 v 19:39 | Reagovat

Sajü moc Ti děkuji za komentář, jsem ráda, že nejsem jediná komu to vrtá hlavou a ráda si vyslechnu jak to vidí druzí, zvlášť kamarádi :)S Amerikou a paparazzi máš pravdu. Tohle se tam opravdu žene do extrému a tím, že je v L.A. soustředěné velké množství hvězd se to jen násobí. Osobně si myslím, že od fanoušků klid mít budou, protože zkrátka tohle město je obrovské a dá se v něm ukrýt, ale před foťáky bulváru se neschovají nikde a troufám si říct, že o nich budeme mít mnohem víc informací než doposud.
Co se fanoušků týče - v něčem souhlasím v něčem ne. Píšeš, že fanouškové Tokio Hotel jsou netrpěliví. Ale to je upřímně jen a jen jejich problém. Můj přítel je skalním fanouškem Depeche Mode, na novou desku s partou čekají i šest let a čekají rádi, těší se. Stejně tak dlouho čekají i na koncert. Holt kluci si svoje fanynky "rozmazlili" a teď na to doplácejí. Já osobně si ráda počkám, tohle bych tak horké neviděla. Lidi, kterým jde opravdu o jejich hudbu a show rádi něco obětují, když budou vědět, že výsledek bude stát za to. Bohužel, tak jak píšeš většina fanoušků TH to brzo zdá, ale já si troufám říct, že je to přirozený vývoj a zůstanou ti praví. Jasně, nebude jich tolik, možná přibudou nový, možná ne, ale to je taky normální. Zkrátka člověk nemůže být na špici věčně, a to je podle mě i důvod všech těch reklam a angažovanosti. Kluci pochopili, že jen koncerty a show se momentálně neuživí (není taková návštěvnost) a začali "si pomáhat" jinak. Já na nich naopak obdivuji jejich podnikavost a že nestojí se založenýma rukama. Přesto s tebou souhlasím - Amerika je chybný krok a brzo se o tom přesvědčí sami. Pokud tam nejedou vyloženě proto, aby si zlepšili Angličtinu na novou desku, to bych i chápala. Vážně nevím, nemám dost informací.
A co se konkrétně Billa a jeho prohlášení týče ... můžu říct jen "ach jo". Bill je človíček, který nejdřív mluví a pak možná za nějaký čas přemýšlí. Prostě co na srdci to na jazyku a vůbec mu nedochází, že my fanoušci sledujeme každé jeho slovo a bereme ho vážně. Mě zase naprosto rozhodil Bill vegetarián, který by na sebe nikdy nevzal nic ze zvířete a jeho kožené tašky a doplňky (a bude toho určitě víc). On si to určitě zpětně uvědomí, ale dojem lži už nesmaže ... bohužel. Ale tohle je prostě on :) Je to přetrdílo :)

3 Dania Dania | Web | 26. září 2010 v 14:04 | Reagovat

Já si myslím, že do Ameriky nejedou kvůli druhému pokusu o proražení, ale kvůli odpočinku, práci na nové desce, a samozřejmě i kvůli angličtině. Já se spíše divím, proč nejely Géčka s nimi. Kdyby v tom byly přítelkyně, tak by je vzali s sebou. Mi netvrďte, že by holky rády nejely na nějaký čas do L.A. Byla by to super zkušenost a navíc i ze studijního pohledu by to nebylo k zahození. I práci by si tam určitě našly, pokud by nechtěly být jen "na obtíž".
Myslím si, že to je dobrá příležitost si rozšířit obzory a trochu poznat i jinou mentalitu než tu závistivou středoevropskou či nevděčnou západoevropskou. Toď můj názor :-)

4 Majka Majka | Web | 30. září 2010 v 23:05 | Reagovat

No... já už byla tak nějak uklidněná, že celé tohle "stěhování" do LA je vážně jen pracovní záležitost, na určitý čas... řekněme půl roku nebo tak nějak. Ale když jsem se teď zase dočetla, že je už i jejich dům na prodej... vážně nevím. Zase se vrátily ty nepříjemné pocity, které jsem měla hned na začátku, když jsem si o tom jejich přestěhování se přečetla poprvý a až mě z pomyšlení na tom pobolívá břicho :(
Taky si myslím, že pokud tam jedou proto, že si myslí, že dobijí americký hudební trh... budou asi hodně zklamaní. Pokud tam jedou proto, aby měli klid od fans - tak to se jim tam může splnit, ale tak nějak... navždy. A to snad není to, co by chtěli...
Nevím, co si o tom myslet. Hrozně ráda bych teď viděla do těch jejich krásných hlaviček, co za tím vším vlastně opravdu vězí, jestli už třeba v tom jejich vysněném USA nemají domluvené nějaké trochu jiné aktivity... kdo ví. Asi nezbývá než čekat, co z toho nakonec bude :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nejkrásnější fantasmagorie ♥