Fuck off.

5. října 2010 v 20:38 | Gia |  Labyrint
21
Musím si prostě postěžovat. Jedu takhle včera na osm ráno autobusem na badmintom, na rameni malou sportovní tašku a raketu. Záměrně píšu "malou", protože právě tahle taška to všechno začala. Protože vystupuju na zastávce "Domov důchodců" asi vám nemusím nějak obšírněji představovat většinové obsazenstvo autobusu. Jen, aby jste si nemysleli, ke starým lidem mám hezký vztah a cítím k ním úctu, ale někdy mi to dává opravdu zabrat, abych všechny základy slušného chování nehodila někam za hlavu. Zrovna jako toto pondělí. Autobus byl narvaný skoro až po střechu. Samozřejmě jsem nechtěla starším zasednout místo, takže jsem stála a snažila se co nejméně zavazet. Myslíte, že lidem vůbec můžete vyhovět? Zkrátka jsme dojeli na jednu zastávku a já stála uprostřed dvou jednomístných sedadel. Autobus ještě ani nebrzdil, ale obě důchodkyně prostě už TEĎ HNED musely urychleně vystoupit. Obě se na mě začaly tlačit, každá z jedné strany a zkrátka nepochopily, že musí vystoupit nejdřív jedna - té uhnu a pak můžu uhnout na druhou stranu té další. Mám z toho dvě modřiny a pěkně pochuchané nervy. Prý jsem rozežraný student, dobytek a kráva. Na zbytek cesty jsem si pro jistotu nasadila MP3 s Tokio Hotel a kašlala na lidi okolo. A příští týden? Vstanu o hodinu dřív a půjdu pěšky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sajü Sajü | Web | 6. října 2010 v 0:01 | Reagovat

Obdivuju tě! :D Já jezdím každý ráno metrem a vážně se vrhám si sednout jen ve chvíli, kdy jsem unavená. Ale ty důchodci? Jakože... jsem hodný člověk, ale je nemůžu :D Oni jsou příšerní. Nejvíc miluju, když se žene s hůlčičkou, hlavně že 3 tašky plný žrádla ze 3 různých obchůdku s potravinami ale jak vidí prázdný místo, div nehodí hůlku na zem a běží si sednout. Boah! To mě vždycky tak dokáže rozčílit. Já tedy pouštím sednout si důchodce vyloženě jen ty, který mi jsou sympatičtí :D A pak mě baví, když se na mě zbytek cesty usmívají a furt děkují :D Ale jinak mám někdy fakt chuť vzít tu hůl a přetáhnout je ní. Je to ode mě asi hnusný, ale jinak to fakt nevidím... :( Oni si to asi neuvědomují, ale jejich chování je občas fakt na zabití a pak NÁM nadávají, jací jsme nevychování studentíčci? Grrr a to kolikrát jedu v metru a nadávám lidem ať už důchodcům, nebo normálním, když se tlačí do metra, aniž by jsme ještě vystoupily... takže MHD vážně miluju :D Kdyby mi bylo 18 a auto by bylo zadarmo a nebyl by tu s auty takový problém, tak ho mám HNED a jezdím jen ním a na MHD se ani nepodívám :D

2 Majka Majka | Web | 6. října 2010 v 10:03 | Reagovat

:DDD Promiň, já vím, že to není k smíchu, ale mě to prostě rozesmálo :-)
Jak jsem si tě tam představila skříplou mezi těmi dvěma důchodkyněmi, který ti tak hezky srdnatě nadávají :D
No jo... a pak si zachovej úctu ke stáří, že? Mě vždycky zůstává rozum stát nad tím, kolik mají síly courat 3 hodiny v Kauflaundu, aby našly veškeré zboží, co je ve slevě, ale u pokladny tě propalujou pohledem, když je nepustíš před sebe a oni si musí vystát tu 5-timinutovou frontu... Ještě že do Kauflandu chodím fakt jen vyjímečně.

3 Dania Dania | Web | 6. října 2010 v 19:38 | Reagovat

JJ to znám. Ti důchodci jsou asi všude stejný, ale ti Karvninští, ti jsou snad nejhorší. Stejnou situci jsem taky zažila - a ne jen jednou a musím říct, že kolikrát jsem měla nervy na pochodu. Ty babky a se vždycky tváří, jako by jim ten autobus patřil. A přesně jak říkáš, 100 m před zastávkou už se cpou k východu a nepůmůže ani ujištění z mé strany, že také vystupuji a že je pustím. No vžcycky jsem si připadal jak kdybych mluvila s děckama v jeslích či ve školce a ne s dospělými lidmi. A ty věčné uštěpačné poznámky na konto studentů. No konec. My už jsme s kamarádkama potom z toho měly jen srandu, protože to bylo pořád stejný. Pokaždé se tak šíleně cpaly ke dveřím, jako by na vystoupení z autobusu měly snad jen 5 vteřin, či co.

4 Monica Monica | Web | 13. října 2010 v 16:47 | Reagovat

Uh! Tyhle "příhody" s důchodcema víc než dobře znám... zrovna nedávno jsem jela autobusem, sedla jsem si - dobře, sice na ty místa pro handikepovaný, ale podotýkám, že vedle bylo ještě pár míst volných! No a stála tam důchodkyně (dokonce blíž těm volným místům) a nic. Po chvíli jí pustil sednout někdo z "normálního" místa, a to hned začla nahlas komentovat, jak jí támhle mladý (ukazujíc směrem ke mně) zasedli místo a jak jsme dneska všichni nevychovaný a tak dál. Podobný situaci jsem  taky přihlížela před pár rokama, kdy důchodkyně seřvala docela malýho chlapečka, že jí nepustil sednout a to taky byly volný ještě i jiný místa. Oni prostě ty konflikty vyvolávat chtěj. Stejně tak nesnášim, jak už tu bylo řečeno, když se v přeplnenym autobusu hrnou ke dveřím ještě pět minut před zastávkou... kde se má pak člověk asi chytit? :D Nebo se naopak po nastoupení hrnou k sedadlu, a to tim způsobem, že cestou vrážej do všech okolo :D Ale mám zážitek i s takovou mladou maminou, takže oni to nejsou jenom ty důchodci... Nesnášim městskou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nejkrásnější fantasmagorie ♥