New shit and something about Humanoid.

21. října 2010 v 8:23 | Gia |  Obrazárna
35
Už několikrát jsem na různých blozích narazila na články, které se týkaly práce na nové desce Tokio Hotel. Ne snad, že bych z toho neměla radost, to spíš naopak, jen se mi ještě nějak nechce loučit s Humanoidem, všechno to uteklo příšerně rychle, nemyslíte? Pořád se mi v hlavě honí myšlenky na to, co nám nová deska přinese, CO by to muselo být, aby to předčilo můj pocit, který jsem měla, když jsem poprvé slyšela všechny písničky z Humanoida.
Přiznám se bez mučení. Tohle je první deska, při které nemám u některých písniček tendence mačkat "skip", protože prostě každá jednotlivá písnička má něco do sebe, něco co se mi na ní líbí. A nejsem zase taková masochistka, abych sama sobě lhala a tvrdila, že u předešlých desek tomu bylo stejně. To bohužel a možná i bohudík pro můj hudební vkus ne. První album Schrei ... a já trochu nelogicky nenáviděla právě písničku podle které je tenhle prvotní počin kluků pojmenovaný. Možná kvůli mému věku v té době, možná proto, že jsem společně s Billem odmítala pubescentně ječet v rytmu refrénu a mít při tom orgasmus. To opravdu ne a přiznám se, že tuhle písničku jsem celou slyšela možná 5x z toho jednou na koncertě v Ostravě. U Zimmer 483 tuhle nevděčnou roli převzala písnička Ich brech aus, i když její koncertní verzi snesu a dá se říct, že se mi hodně líbí její hudební zpracování, nicméně Billův projev v ní už mnohem mnohem méně. Jsem ošklivá, že?
Obrázek toho, jak podle mě vypadá opravdu kvalitní hudba (i když k Zimmer 483 zase tolik výhrad nemám) přineslo až album Humanoid. Jediná písnička, která mi brnká na nervy je Automatisch ... do dneška nechápu, proč si ji kluci vybrali za singl a natočili k ní videoklip. Samozřejmě v tom určitě hraje roli, že ji celou vytvořili sami, ale i tak ... A i když to není můj šálek čaje, nepřepínám jí a na koncertě v Praze se mi hrozně líbila. Jen mě zkrátka v té albové verzi hodně štve to všudepřítomné "óóó", které se ozývá téměř za každou Billovou pasáží. To bych zvracela Ale tenhle prvek na koncertě chyběl, takže jsem si i tuhle písničku užila a připsala jí kladný bodík. I když se opravdu nikdy nestane, že bych šla z nudy na You Tube a tam si pustila tuhle písničku, to fakt ne.
34
Ale jinak u mě Humanoid vede ve všech ohledech, pokud nepočítám Billovy kostými na koncertech. Nenadchly mě a asi už ani nenadchnout. Jediný, který je opravdu krásný a sluší mu je ten, který má v úvodu a zbytek (až třeba na tu riflovou vestičku) bych vyškrtla.  Svítícímu podpaží ... tak tomu opravdu nikdy nepřijdu na chuť. Je sice moc a moc prima, že máme možnost pozorovat jeho ultra štíhlý zadek narvaný v těchle exesech, ale jak říkám za mě ... podruhé už ne Bille. Bylo to snad poprvé, co jsem si do počítače neukládala obrázky z jednotlivých koncertů a nerozplývala se nad nimi jako malá. Prostě mi to všechno přišlo tak nějak neutěšeně stejné .. na jedno brdo. Když si vzpomenu jak jsme mohli u Zimmer 483 poznat ten či onen koncert jen a jen podle toho, jaké měl Bill triko, přívěsek nebo účes ... Jak jsem se rozčilovala, že si do České republiky nedovezl svůj úchvatný, rovný účes a následně se v Ostravě rozplývala nad jeho bodlinkami, ... chybí mi tyhle pitomosti a nelíbí se mi ta uniformost a ano automatičnost toho všeho. Když si člověk uvědomí, že pomalu každé máchnutí rukou je načasované ... nevím, ale mě to neohromilo, chybí mi spontánnost a doufám, že se s příští tour dočkám
Já jsem tímhle albem doopravdy nadšená a jsem ráda, že to nepolevuje spíš naopak. Za sebe ale musím říct, že téměř vůbec neposlouchám studiové album, ale "živák" z Milána. Připadá mi o milióny procent lepší, zkrátka Tokio Hotel vždycky budou kapelou, která je na živo naprosto úchvatná a kritik, který tohle neumí uznat ... se může jít bodnout. Nevím jak vy, ale já jsem v poslední době zaznamenala zvláštní transformaci. Totiž, že písničky, které se mi na začátku až tolik nelíbily teď sjíždím skoro pořád a začínám je zbožňovat. Zvláštní.
Tenhle článek měl být původně o albu, které nás teprve čeká ... ale asi je zbytečné polemizovat. Raději si počkám a uvidím. Už teď vím, že jestli bude album ryze anglické neubráním se zklamání, ale těším se na něj tak jako tak.
37

Takže neplačme. Změna je život.

36
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabsa Sabsa | 21. října 2010 v 19:32 | Reagovat

:D Hned jsem si pustila Automatisch a rozplývám se tady nad těma óóčkama :D:) Já tohle prostě můžu.
Musim říct, že já miluju úplně všechny písničky z Humanoida, akorát jsem chvíli nemohla přijít na chuť Alien, ale časem to přišlo... :) Dokonce jsem se skoro půlku naučila na klavír, ale originál je asi lepší no :D
Můj názor na ty jejich nacvičená vystoupení znáš, už jsem to tu jednou psala... prostě s tebou v tomhle souhlasím. I když je to všechno krásný (hlavně Billovo "Juhuu Partyy" :D), mám radši vystoupení v podobě Zimmer tour a tak dále.
No ta fotka na konec je úžasná :D Tom si asi schrupnul :D Nebo fakt brečí :D
Tak jsem si při tom poslouchání Automatisch znovu uvědomila, jak je Billova němčina krásná. Dneska nám pouštěla praktikantka na němčině písničku, byla to nějaká óda na kolo, fakt děsný :D, ale nejhorší na tom byla ta hnusná štěkavá němčina. Ta Billova je prostě jedna báseň :)

2 Monica Monica | Web | 21. října 2010 v 22:13 | Reagovat

Se Schrei naprosto souhlasim! :D Ale třeba s Automatisch to mám úplně naopak - je to jedna z mejch nejoblíbenějších na Humanoidu :)
A neboj, myslim, že si tohle cdčko ještě užiješ :D Jestli budou na tom novym zase dělat stejnou dobu jako posledně... (to byl víc jak rok dokonce, ne? :D)
Ale je to fakt, taky mi to nějak rychle uteklo...

3 Monica Monica | Web | 21. října 2010 v 22:18 | Reagovat

... ovšem nevim, jak se vyrovnám s tim, jestli to nový cdčko bude jenom v angličtině :( Tu já u TH vážně nezkousnu, z anglickýho humanoida jsem slyšela tak polovinu písniček a to rozhodně ne víckrát než jednou. Tak nevim... Je blbý teď řikat, že to poslouchat nebudu a bejt na to zasedlá jenom kvuli řeči, ale prostě... nebude to ono :/ (Už jenom kvuli Billovu eňo ňuňo přízvuku :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nejkrásnější fantasmagorie ♥