Žiju ve špatné době?

6. listopadu 2010 v 13:23 | Gia |  Obrazárna
Nejspíš ano. Jen s málokterými spolužáky si mám co říct. Poslouchám špatnou hudbu, nosím nesprávné oblečení, nelíbí se mi ženy a dívky, které jsou právě "in", mám ráda galatní muže ze starých dob a nedívám se na ty filmy, na které bych měla. Možná bych se měla pokusit přizpůsobit, ale proč vlastně? Nevím, proč mě "ten někdo tam nahoře" takhle podivně zkouší. Zkrátka mě zasadil do doby, do které se ani trochu nehodím.
Když jsme se před několika týdny s kamarádkou dohadovaly jaký film si pustíme v náš filmový večer a já nadhodila Sedm statečných nebo Tenkrát za západě, byla jsem očastována velice nemilým a opovržlivým pohledem. Jsem divná? Když se bavíme o ženské kráse a já tradičně vyrukuji se jmény jako je Claudia Cardinale, Sophia Loren, Olga Schoberová, Jacqueline Bisset jsem prý naprosto mimo.
Co je to dneska vlastně za dobu? Krása byla, je a vždycky bude relativní pojem, ale proč se za krásné označují dívky, které prototyp ženy ani zdaleka nepřipomínají, mají všechny stejné - splihlé vlasy, nejsou ničím zajímavé a chybí jim nevšednost a jiskra v oku? Jediná žena, která měla anorektickou postavu a která celý svůj život trpěla poruchami příjmu potravy a je podle mě krásná je samozřejmě Audrey Hepburn. Jenže to je zase úplně jiná kategorie. Její oči, držení těla, pocit, že se díváte do obličeje nějaké vznešené princezny.
Nevím kam se tenhle zkreslený pohled na ženskou krásu a krásu obecně ubírá, ale jde úplně mimo mě. A tak si říkám, jestli jsem tím idiotyckým mimoněm já nebo oni ... pravdu si radši nechejte pro sebe, má křehká duše by to nemusela unést
Chci zpátky dobu, kdy ženy byly opravdovými ženami a muži opravdovými muži ... (to si dost odporuje s Billem Kaulitzem, nemyslíte? Jsem stvoření plné protikladů a tak už to asi zůstane).

Zbytek pod perexem.

Claudia Cardinale.
in-my-silence.blog.cz

Sophia Loren.
in-my-silence.blog.cz
Audrey Hepburn.
in-my-silence.blog.cz
Laetitia Casta.
in-my-silence.blog.cz
.....

A pár mých mužských lásek z mého útlého dětství :)

  Jean Paul Belmondo.
in-my-silence.blog.cz
James Dean.
in-my-silence.blog.cz
Elvis Presley.
in-my-silence.blog.cz
.......


Ale jo jistá podoba tam je. Trochu z Claudie Cardinale, trochu z Elvise :D
in-my-silence.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ainikki Ainikki | Web | 6. listopadu 2010 v 13:49 | Reagovat

Bill a Presley, to jsi mě tedy upřímně rozesmála. Ale neměla bych hned tak odsuzovat, to já jen že moc nemusím Elvise, ovšem když se vezmou ty správné fotky, zabrané ze správných úhlů, tak by se tam nějaká ta podobnost i našla.
Tvůj názor na ženskou krásu sdílím naprosto s tebou, ty dámy, které jsi tu zástupně vybrala jsou nádherné. Spousta lidí kolem mě se třeba rozplývá nad Keirou Knightley- absolutně nechápu, podvyživená obludka, co nemá žádný prsa. :-D
Co se týče mužů, tak tam je to horší... Ty píšeš, že bys ráda zpět ty opravdové galantní muže. Nevím, asi by mě uváděli do rozpaků a jejich pozornosti bych neuměla přijímat. Myslela bych si, že si ze mě dělají blázny. To si ostatně myslím o každém chlapovi, co se ke mně nechová jako neotesanec. Jinak celkově jsou mi chlapi ukradení, nevím, co bych si s nima měla říct, oni nechápou mě a já zase je, takže ani moc nepřemýšlím nad tím, jaké muže bych kolem sebe chtěla mít ve svém ideálním světě. Nejspíš žádné. :-D
Bill je pochopitelně výjimka ve všem. :-)
A vkus na filmy bych nijak neodsuzovala. Každý koukáme na něco jiného a proč si to vzájemně brát. Sice absolutně není mým šálkem čaje, to co jsi tu zmínila ty, ale většinou si taky vybírám věci, co lidi kolem mě ne. Jednoduše jsem se naučila do kina chodit sama a bylo po problému. :-)
A pokud trváš na filmových večerech s kámoškou, tak holt budete muset ty filmy vždycky skouknout dva, jeden vybere ona a druhý ty. ;-)

2 Gia Gia | Web | 6. listopadu 2010 v 14:42 | Reagovat

[1]:Ty dva filmy byly uvedeny jako příklad. Mám celou řadu oblíbených a na tyhle dva se taky ráda podívám už proto, že se vážou k mému dětství :) Určitě to není nějaký striktně vyhraněný styl. Ale je asi pravda, že řada mých vrstevníků nemá aní ponětí, kdo je to například Oleg Menshikov a tohohle herce a jeho filmy já prostě můžu :)

3 Dania Dania | Web | 7. listopadu 2010 v 1:01 | Reagovat

Gii, tak neboj, je nás víc, kteří se zřejmě narodili do špatné doby. Já taky nepovažuji současné in ženy za prototypy krásy. Každý se na krásu dívá jinak. A když jsou ty tvoje kamarádky ovlivněny tím, co je zrovna in, tak jsou asi jen tupé stádečko bez vlastního vkusu a názoru. Já jsem zastáncem tolerance, ale pokud tolerance chybí i na té druhé straně, občas mě to dokáže značně namíchnout. Ale poté si opět vzpomenu na tu toleranci a nechám je žít, však mají právo na to, aby se jim líbilo to, co se jim líbí. I když ve skutečnosti se jim líbí třeba něco jiného a jen nemají odvahu to otevřeně přiznat. Ale to už s tolerancí nemá nic moc společného. A ohledně těch mužů, no já to s nimi vůbec neumím a možná že kdybych žila v době gentlemanů, nebyla bych teď na ocet :-( Ale to už jsem zase trošku mimo.

4 Amálka Amálka | 7. listopadu 2010 v 14:30 | Reagovat

Laetitia Casta a Bill jsou krásní :)

5 zuzana zuzana | 7. listopadu 2010 v 17:31 | Reagovat

Tak mne sa ako veľmi ženské zdajú typy ako sú Kate Winslet, Beyonce či Jennifer Lopez. Nehovorím, že chudé ženy nie sú pekné, ale jednoducho nemajú tie srávne krivky. Poznám typy, čo si toho boli vedomé a chceli pribrať, ale nedalo sa im. A zase také, čo boli chudé a chceli schudnúť ešte viacej. Každý má na krásu vlastný pohľad...
Čo sa týka mužov, neviem, nejako ma nikto z nich dlhodobo neoslovil. Ale taký džentlmenský sa mi najviac zdá pán Lasica, on mi je veľmi sympatický. Alebo napríklad pán Satinský, žiaľ už zosnulý. Krásavec veru nebol, ale kto by ho aj tak nemal rád. Asi každý videl "S tebou mě baví svět", kde bol úžasný :-)

6 Gia Gia | Web | 7. listopadu 2010 v 17:43 | Reagovat

[5]: ♥ Tak scénky téhle dvojice pánů mám opravdu ráda. A zrovna nedávno jsem si říkala, že takový Lasica byl v mládí, respektive spíš středních letech zajímavý typ muže. Ne nějaký vyloženě krasavec, ale prostě jsou lidé, kteří mají své kouzlo. A tyto dva mezi ně beze sporu řadím. Takže děkuji za jejich připomenutí Zuzi :)

7 Janik Janik | 8. listopadu 2010 v 20:58 | Reagovat

Jsem jen o trochu mladší než ty a Elvis se mi ani trochu nelíbí. Ani jeho songy. Tedy jeho hudba je právě tak osobitá,že se to nedá poslouchat jen tak pro radost, k tomu musí mít člověk echt důvod. A každý vidí ženský ideál jinak... já neznám ani jediného kluka z mého okolí, kterému by se líbily vychrtlé modelky... a co se stylu oblékání týče, to je mužům vesměs jedno, hlavně, že to jde rychle sundat :-D
A na ženy máš vážně parádní vkus! Všechno jsou to kočky jak hrom! :-P

8 Gia Gia | Web | 8. listopadu 2010 v 21:16 | Reagovat

[7]: Já taky netvrdím, že se mi Elvis líbil nebo líbí vzhledově. Mě zkrátka učaroval jako osobnost. A jeho písničky? Ach ano, ty můžu, protože zkrátka i po těch letech mají šmrnc :)
A jako malá jsem milovala filmy z Elvisem. Už si příliš nepamatuji o čem vlastně byly, ale vždycky se tam vracel od někud z vojny :D
Jj to jsou, překrásné ženy :)

9 Chris Chris | Web | 10. listopadu 2010 v 20:51 | Reagovat

tak tím, že jsem "strarší" :-) tak mi tyhle jména nejsou cizí a rozhodně jsou to krásné ženy. Nicméně, když bych měla říct pro mě nejkrásnějšího muže kterého jsem kdy obdivoala a řekla jedním slovem wow... bože... tak je to Alain Delon. Nikdo mě nikdy nepřesvědčí, že je a byl někdo krásnější než Alain jako mladý. Jo Bill je nádherný a můj miláček, ale Alain je můj největší idol. Ale jak píšeš, bavit se s někým o něm je jako bych vytáhla starou vykopávku, která je naprosto bléééé a není IN. A ženy? Žen bylo krásných více, ty co jsi tady dala se mi líbí všechny. Já jsem vždy obdivovala krásu modelky Cindy Crawford, protože NIKDY nebyla vychrtálá a byla vždy svá. Patří ještě k té "zdravé" generaci. A proto teď z mladších miluju Kate Winslet. Ona je moje krevní skupina a na ní nedám dopustit, jednička!!!!!!!!!!

10 Gia Gia | Web | 10. listopadu 2010 v 21:38 | Reagovat

[9]: :) Alain Delon, tak za toho ti dávám kladný bodík a děkuji, že jsi ho zmínila. Pro mě to určitě není vykopávka a ráda si u Černého tulipánu zavzpomínám a pomlaskávám si nad tím, jak nádherný to byl chlap :) Takže naprostý souhlas :) Kate Winslet je moje oblíbená herečka, nejvíc se mi líbila ve filmu Předčítač, ale asi už napořád ji budu mít zafixovanou jako Rose vedle Leonarda Di Capria. Je to krásná holka, krev a mlíko. A u zmínky o Cindy taky přikivuji hlavou, hrozně ráda cvičím podle jejich DVDéček a sakra ta ženská na sobě prostě makala, žádná tyčka do rajčat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nejkrásnější fantasmagorie ♥