Thank you, saint Nicholas!

6. prosince 2011 v 12:56 | Gia |  Labyrint
Vždyť já vím. Měla bych psát povídky, pracovat na věcech do školy a nebo dohánět svůj obrovský spánkový deficit. Jenže. Jenže mám "kecavou", žádný Čech široko daleko, tak jsem si řekla ... když už jsem ten blog jednou založila ... však on to snese, snesl už větší hrůzu :).

TAKŽE

Angličani Mikuláše neslaví. A i když moje rodinka není ryze anglická a nějaké ty čokoládky jsem dostala, Mikuláš si nejspíš řekl, že to není dost a asi jsem vážně byla celý tenhle rok nadmíru hodná. Přemýšlíte, co se tak asi mohlo stát? Úplná maličkost, ale vážně, když jsem to včera objevila na své zdi na Facebooku, rozbrečela jsem se, ječela jak puberťačka a srdce mi tlouklo tak, že si chudák Christiana myslela, že se o její bláznivou aupair pokouší infarkt :). Někteří z vás to vědí, jiní ne. Kromě Tokio Hotel mám druhou (a snad i první) hudební lásku ... kapelu Franz Ferdinand. Nedělám si iluzi, že se mezi vámi najde někdo, kdo by je aktivně poslouchal a sledoval, možná, že jejich hudbu ani neznáte. Ale já tenhle článek prostě a jednoduše napsat musela. Bublá to ve mě a chce to ven :).

Oficiální datum je protazím jen jedno, a to pro Španělsko, ale Alex Kapranos (frontman kapely) na svém Twitteru jasně odkázal na to, že bude nová deska a v létě pojedou evropskou tour. Ještě pořád jsem realistka a vím, že ČR nejspíš minou velkým obloukem, ale takové Polsko či Německo jistě ne! Nemyslela jsem si, že by něco mohlo předčít pocity, které jsem měla před koncerty Tokio Hotel, ale asi tuhle teorii budu nucena přehodnotit. Jako by mi bylo znovu patnáct :).

Franz Ferdinand není hudba pro každého, myslím, že se řadí mezi typické představitelé britské hudební scény, které buď nesnášíte nebo milujete. Nic moc mezi tím. Už jen proto, že některé texty jsou pro některé možná příliš na to, aby nad nimi přemýšleli. Jo jasně, Homérovu Odysseu brali možná někdy ve škole, ale to je asi tak vše. Na kterou stranu se klaním já je vám asi jasné, pro mě jsou kapela, která absolutně nekopíruje nikoho a nic, vykročili svým směrem, jejich hudba je pro mě jako závan něčeho naprosto nového ... něco, co i mě samotnou nutí posouvat vlastní hranice, zlepšovat se a tvořit něco ... na co můžu být jednou pyšná.

Snad proto, že kolem nich není ani z poloviny takový humbuk a šílenství jako u Tokio Hotel, snad i proto se teď cítím tak dobře (zní to divně, já vím). Jsou to prostě normální kluci a navíc s normálními fanoušky, kteří spolu dokáží normálně komunikovat, bez vztahovačnosti, sobeckosti a zášti. Neříkám, že jsem takové mezi fanoušky Tokio Hotel nenašla - mí čtenáři jsou toho jasným důkazem, ale myslím, že právě oni ví, co přesně tím myslím :) Za všechno mluví video, které jedna fanynka vložila na Youtube, kdy po koncertě frontmana požádala o laskavost - jestli by mohl zatelefenovat její kamarádce, která na koncert nemohla přijít. No a on nejen že to udělal ... navíc to nebylo jen "hi" a "bye", ale ještě si s ní docela kamarádky pokecal. Asi je to hloupost, ale přesně tyhle maličkosti ze mě dělají větší a větší fanynku, protože přesto, že jsou talentovaní, vyhráli řadu cen a desek prodali nepočítaně ... a mohli by mít nosy nahoru, zůstávají lidští a milí :) Celé se to posunulo až do fáze, kdy přemýšlím o založení oficiálních fan stránek Franz Ferdinand, ale vše je prozatím ve fázi úvah a plánu ... kdo ví?

Takže se vám omlouvám, ale ano, čas od času se v Obrazárně nebo Labyrintu objeví článek či obrázek na téma téhle hudební skupiny, snad to přežijete - vy, kteří zde hledáte jen povídky a nic jiného :)

Čas na ochutnávku ^^.

Zmiňovaný Odysseus v římské mytologii pak známý jako Ulysses či Ulixes.

Tohle akustické vystoupení naprosto zbožňuju. Alex a Nick zkrátka umí ♥.

Tahle verze už akustická rozhodně není, za to mě vždycky nakopne tím správným směrem. Pozitivním :)

Touhle písničkou jsem se s kluky seznámila. Tímto děkuji slečně A.
Něco čemu se říká "nízkorozpočtový videoklip" a přesto na něho koukám pořád dokola :D
Ne, vážně si nedokážu představit, že by TH natočili něco takového :).

Tímto končím, protože bych tu byla schopna vkládat odkazy do zítra a co pak? :D
Určitě o klucích neslyšíte naposledy, dlouho předlouho nebyl žádný spamovací článek s obrázky ♥.
Takže pokud to není zrovna váš cup of tea ... abych se vyjádřila textem jedné z písniček FF ...
"You better run, honey!"
:D


Vaše Gia ♥.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nebo-tak-nejak nebo-tak-nejak | 6. prosince 2011 v 20:35 | Reagovat

Tak já se moc nechytám, ale název skupiny znám. Alespoň něco, že? :) Ovšem žádná píseň se mi nevybavila, ani když jsem zdatně ochutávala. Pravděpodobně jsem o nich spíše někde četla, než že bych je slyšela. :) Ale nevadí, líbí se mi, obzvláště ten poslední klip. )

Jsem sice nadšeným čtenářem tvých úžasných povídek, ale vůbec mi nevadí, když se zde občas objeví i něco jiného. Směle do toho. :)

2 Gia Gia | 7. prosince 2011 v 15:32 | Reagovat

[1]: Kattys, vzhledem k tomu, že vím, že jsi žena vzdělaná a tvé obzory jsou značně rozšířené, kontrolní otázka: Jsi si jistá, že to byl tenhle Franz Ferdinand? :D

3 Kattys Kattys | Web | 7. prosince 2011 v 20:38 | Reagovat

[2]: Tvoje poznámka mě dostala!!! Se tady řežu smíchy! :)
Já jsem takový ten typ brouka Pytlíka, všechno znám, všechno vím, od všeho mám klíče! :))) Ale tím, že Franz Ferdinand je název hudební skupiny, tím jsem si byla jistá. :))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nejkrásnější fantasmagorie ♥