Duben 2012

Japan Spam!

1. dubna 2012 v 17:57 | Gia |  Obrazárna
Jestli jste si vsadili, že vydržím a s tímhle "spamovacím" článkem přijdu později, spletli jste se :-). Krasobruslařům, ať už těm aktivním nebo dávno zapomenutým, kteří zaslouženě odpočívají ve sportovním důchodu se dnes rozhodně nevěnuji poprvé a také ne naposledy. Protentokrát jsem si vybrala hvězdy současnosti, japonskou stálici Daisuke Takahashiho a mladinkého Yuzuru Hanyu (viz článek níže), který je nadějnou hudbou budoucnosti.

Daisuke Takahashi
16. března 1986; 165 cm
OH 2010: bronz (první olympijská medaile pro japonského individuálního mužského krasobruslaře vůbec); světový šampión v roce 2010; stříbrný z MS v letech 2007 a 2012; pětinásobný mistr Japonska; dvojnásobný vítěz mistrovství čtyř kontinentů.
Sezónu 2008/2009 vynechal, a to kvůli přetrženým vazům v pravém koleni.
Několik let cestoval střídavě mezi Osakou (kde je pod taktovkou trenérů Nagamitsu a Hondy) a New Jersey, kde jej trénoval Nikolai Morozov. S Morozovem se v roce 2008 definitivně rozešel.
Jeho idolem je známý taneční pár Marina Anissina/Gwendal Peizerat [ti mimochodem sledovali také volný program mužů v Nice a já si říkala, jak moc asi musel být nadšený, jestli je v publiku zahlédl.]
Správná výslovnost jeho jména je "Die-Ski".
Je studentem sprotovní psychochologie a historie na univerzitě.
Mezi jeho hobby patří vaření (špagety a curry), nakupování oblečení, setkávání s přáteli a karaoke ^^.
Na krasobruslení má rád především to, že mu dává šanci se rozvíjet a velmi často proto mění své programy, do kterých neustále vnáší něco nového. Rád naopak nemá piruety.
Sám sebe vidí jako ne příliš mentálně silného sportovce, dodává však, že je soutěživý.
A co by si sebou vzal na opuštěný ostrov? Nic, chtěl by využít tuto příležitost k tomu, aby překonal sám sebe a stal se silnějším.

Myslím, že krasobruslařů jako je právě Daisuke je pomálu. Skoky, piruety i kroková sekvence všechno je v jeho podání naprosto přirozené a lehce plynoucí, jeden z těch, kteří doslova splynou s ledem. Když se na něj dívám, mám pocit, že ani tak nebruslí, jako se spíš vznáší. Vím, že existuje řada těch, které si japonský styl krasobruslení nezískal, ale já když vidím jeho pohybové nadání, zkrátka nemám slov. Ostatní vedle něj najednou působí tak nějak těžkopádně a neohrabaně. A navíc má perfektní vlasy :-D. Sochi bude, dá se říci, vrcholem jeho kariéry a ačkoliv mám Plushenka v oblibě, myslím, že si umačkám palce :-D. Když já jim to vlastně přeju úplně všem :-D.

Volný program MS 2012 "Blues for Klook" ♥ ♥ ♥ MĚL VYHRÁT a měl a měl a měl :-D


2008 "Swan Lake Hip Hop" tahle kombinace hip hopu a klasiky mě dostala. Všechno jde, když se chce!

Daisuke Takahashi a kazašský krasobruslař Denis Ten (mimochodem také velmi nadějný)
Nejkrásnější fantasmagorie ♥